Чи потрібно набирати нових суддів: думки українців

9:43, 14 ноября 2018 Автор: Александр Погребной 362 0 Распечатать

Судова реформа в Україні триває вже кілька років. Ми вирішили запитати пересічних громадян, а що вони знають про такі судові органи, як Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя? Які їх функції? Та чи схвалюють українці добір у суди першої інстанції, учасниками якого стають звичайні юристи?

На думку більшості опитаних громадян, набирати нових суддів  в суди першої інстанції потрібно. І робити це можна безперервно, використовуючи сучасні інформаційні технології для голосування. Оновлення суддівського складу допоможе запобігти виникненню корупційних ризиків, відсіюванню некомпетентних суддів тощо.

Але дехто з громадян вважає, що потрібно не змінювати теперішній склад судів, а дещо осучаснити підходи в їх роботі, «оживити» систему.

Опитування українців показало: мало хто з громадян знає про те, що триває набір нових суддів серед юристів. Ще менше мешканцям Києва та гостям столиці відомо про існування та функції таких судових органів, як Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя.

Більше інформації дізнаєтеся з відеосюжету.

Право ТВ в соц. сетях