За статистикою, щороку понад 600 жінок в Україні гинуть в результаті домашнього насильства, і лише 23% потерпілих звертаються за допомогою до компетентних органів. Тож Міністерство юстиції ініціювало законодавчі зміни до деяких статей Кримінального кодексу, що з 11 січня посилили відповідальність за насильство в сім’ї.
Чи потрібно буде тепер українцям писати розписки на секс? Та чи почнуть громадяни масово розкривати свої домашні проблеми, «Право TV» запитало в очільника столичної юстиції Станіслава Куценка.
За це передбачена відповідальність згідно зі статтею 126-1 ККУ. Те ж саме стосується термінів «зґвалтування» (стаття 152) та «сексуальне насильство», які зараз винесені в окремі поняття. Так, зґвалтування визначається як примусове проникнення в тіло іншої особи будь-яким способом або предметом. Натомість сексуальне насильство передбачає здійснення певного насильства над людиною, психологічного в тому числі, але вже без проникнення в тіло.
Нові норми не на жарт сколихнули соцмережі: чи потрібно тепер якось документувати факт надання згоди на інтимну близькість, аби убезпечити себе від кримінальної відповідальності?
«Немає такого законодавчого визначення, що має бути розписка на згоду на сексуальний акт. Тому що, в принципі, тут іде мова про докази. Доказами можуть бути і певна усна згода, якщо вона певним чином зафіксована, це може бути і письмова згода. Однак практика тільки буде відома після того, як закон запрацює», — додав чиновник.
Більше інформації дізнаєтеся з наступного відеосюжету.