Руслан Стефанчук про суддівську винагороду та реформу судоустрою, відео

12:38, 11 июля 2019 Автор: Анастасия Новикова 247 0 Распечатать

Як раніше стало відомо «Судово-юридичній газеті», найближчими днями Володимир Зеленський підпише указ про Раду з правових реформ. Ця Рада займатиметься, зокрема, питаннями внесення змін до Конституції, реформи судоустрою, реформи правоохоронних органів, а також проблемами перехідного правосуддя, що стосується тимчасово окупованих територій.

Радник Президента України, представник Президента у Верховній Раді, другий номер у виборчому списку політичної партії «Слуга народу» Руслан Стефанчук окреслив першочергові питання:

«Для нас найбільш важливим питанням є те, що плата суддям має забезпечувати високу якість здійснення правосуддя. Сьогодні ми бачимо неадекватне співвідношення ціни і якості отриманих послуг. І це ми однозначно будемо змінювати через підвищення кваліфікації суддів, суворий добір суддів, негайну відповідальність суддів. Справи більше не будуть розглядатися в ВРП, ВККС по чотири роки. Суддя, який свідомо вчиняє злочин, повинен бути покараний миттєво. І це повинно бути як щеплення для всіх інших суддів. В нас багато фахових суддів, але ми маємо урегулювати питання професійної етики та відповідальності за прийняте рішення».

Підкреслив Руслан Стефанчук і можливість реформування антикорупційних органів для оптимізації та подальшої їх якісної роботи: «Щодо органів антикорупційних, тут та ж сама відповідь, що й стосовно суддів. Має бути оптимальне співвідношення ціни і якості. Питання не в кількості антикорупційних органів, питання в якості їх роботи. І тому ми будемо аналізувати, визначати та діагностувати, де саме основна проблема — на рівні керівництва або ж менеджменту середньої ланки. Ми обов’язково приймемо всі рішення, але все ж зараз це завдання Ради з правових реформ».

Право ТВ в соц. сетях