Що не так зі змінами до процесуальних кодексів: позиція Верховного Суду, відео

12:36, 25 ноября 2019 Автор: Вячеслав Хрипун 552 0 Распечатать

15 листопада Пленум Верховного Суду звернувся до Верховної Ради України щодо законопроекту №2314 авторства Президента Володимира Зеленського, який передбачає внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства.

У своєму зверненні Верховний Суд акцентував увагу на проблемах, які можуть виникнути у разі прийняття нової редакції процесуальних кодексів.

Як зазначили на пленумі, досить болісним для Верховного Суду є питання запропонованих процесуальних фільтрів, які в теорії повинні допомагати Суду, але на практиці, скоріш за все, створять лише додаткові проблеми.

На думку суддів касаційної інстанції, введення процесуальних фільтрів просто зараз може призвести до негативних наслідків. Так, Верховний Суд буде позбавлений можливості забезпечити єдність судової практики, причому в умовах, коли законодавство постійно змінюється. Апеляційні суди, на думку Верховного Суду, мають свої проблеми та навряд чи впораються з таким завданням. А це вже може призвести до того, що в кожній області виникне різна судова практика з тих самих питань.

Викликає занепокоєння і можливість переглядати рішення суддів внаслідок притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Також у Верховному Суді не погоджуються з тим, що питання захисту честі, гідності та ділової репутації не будуть потрапляти до Верховного Суду.

Нагадаємо, змінами до ст. 19 ЦПК розширюється перелік малозначних справ. Так, до цієї категорії, з усіма подальшими наслідками, будуть відносити, окрім нині вказаних у статті 19 ЦПК наступні:

  • справи про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, якщо такі вимоги не пов'язані зі встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства);
  • справи про розірвання шлюбу;
  • справи про захист прав споживачів;
  • справи про захист честі та гідності фізичної особи, ділової репутації фізичної або юридичної особи, якщо учасник справи не заявив клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Детальніше дивіться в сюжеті Право ТВ.

Право ТВ в соц. сетях