Помічник судді не може замінити собою суддю: презентовано Висновок КРЄС, відео

13:52, 13 января 2020 Автор: Наталья Мамченко Вячеслав Хрипун 357 0 Распечатать

Нещодавно відбулася презентація нового Висновку №22 Консультативної ради європейських суддів «Роль помічників суддів».

Одне з ключових питань Висновку стосується того, якою мірою суддя може делегувати свої завдання помічнику, і як має бути зорганізована взаємодія судді та його помічника.

Чи може помічник судді допомагати судді в підготовці рішення; чи повинен помічник мати пріоритетне право стати суддею; чи варто, щоб на помічників суддів розповсюджувалися вимоги стосовно декларування майна; як запобігти тому, щоб судді не піддавалися впливу, в тому числі — з боку помічників; чому між юридичною підтримкою та втручанням у незалежність — тонка межа? На ці та інші питання Рада дала відповідь у своєму Висновку.

Окрім того, КРЄС зауважила, що за рахунок збільшення кількості помічників судді не можна вирішувати проблему незаповненості суддівських вакансій та навантаження на суддів через це.

Основні тези висновку Право ТВ прокоментували керівник секретаріату Консультативної ради європейських суддів Арташес Мелікян та представник України в Консультативній раді європейських суддів при Комітеті міністрів Ради Європи, суддя Конституційного Суду України Віктор Городовенко.

Право ТВ в соц. сетях