Як суддям отримати недоплачену через карантин винагороду: позиція Ради суддів, відео

12:10, 9 октября 2020 Автор: Вячеслав Хрипун 3143 0 Распечатать

Фінансування судової влади України знаходиться в критичному стані. Для того, щоб суди першої та апеляційної інстанції змогли ефективно здійснювати правосуддя, судовій владі потрібне щонайменше 2 млрд грн. Окрема проблема – необхідність виплат суддям близько 1 млрд грн., які були заморожені під час дії карантинних обмежень у квітні-серпні 2020 року.

Рада суддів України 24 вересня намагалась знайти шлях, який дозволить суддям отримати недоплачену через карантин винагороду. Річ у тому, що у своєму рішенні від 28.08.20 №10р/2020 Конституційний Суд України хоч і вказав про можливість отримання суддями винагороди у повному розмірі за час дії карантинних обмежень, однак, не вказав, яким чином це можливо зробити. 

Одна з ключових проблем, яка виявилась під час обговорення питання в РСУ, полягає ще в тому, що у судів першої та апеляційної інстанцій зараз не вистачає коштів на виплату такої компенсації, бо раніше вони частково були витрачені на фінансування апарату судів.

Після досить тривалих дискусій, Рада суддів все ж ухвалила звернутись до Кабінету міністрів України з вимогою виділити з бюджету 1 млрд 125 млн 533 тис. грн. у якості компенсації суддівської винагороди відповідно до рішення Конституційного Суду від 28 серпня 2020 року.

Детальніше дивіться в сюжеті Право ТВ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Право ТВ в соц. сетях