Верховна Рада розгляне законопроект про відновлення ВККС: що думають депутати, пряма трансляція

11:46, 15 марта 2021 Автор: Наталья Мамченко Александр Погребной 1994 0 Распечатать

2 березня Верховна Рада має розглядати законопроект 3711-д, за яким має бути відновлена робота Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС). Цей орган необхідний для того, щоб заповнити вакансії в судовій системі, котрих тисячі, та завершити кваліфікаційне оцінювання суддів.

Втім, цей законопроект зазнав критики міжнародних партнерів України, оскільки він передбачає призначення членів ВККС чинним складом Вищої ради правосуддя. Американські та європейські партнери, зокрема, Велика сімка, вважають, що спочатку слід перевірити доброчесність членів ВРП, а вже потім обирати склад ВККС. 

Нагадаємо, що вирішити проблему з ВККС мав законопроект Володимира Зеленського 3711. Він був внесений у Раду як невідкладний ще влітку 2020 року. Потім восени свій висновок на нього надала Венеціанська комісія. Профільний Комітет Верховної Ради з питань правової політики допрацював документ і не так давно представив публіці законопроект 3711-д. Однак, у порівнянні з проектом Президента, 3711 у версії «д» має ряд істотних відмінностей. Найбільш принципова відмінність стосується порядку відбору нового складу ВККС. Зокрема, пропонується, щоб Конкурсна комісія (КК) з доброчесності з міжнародними експертами оцінювала тільки добропорядність кандидатів у ВККС, а їх професійний рівень буде оцінювати Вища рада правосуддя. Вона ж буде приймати остаточне рішення, кого із запропонованих конкурсною комісією кандидатів призначити до складу ВККС.

ПРАВО ТВ вирішило запитати депутатів, як вони будуть голосувати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Право ТВ в соц. сетях