600 млн на судову систему та відстрочка виконання рішень по соціальних спорах: думка народних депутатів, відео

8:30, 17 апреля 2021 Автор: Наталья Мамченко Микола Шевчук 2647 0 Распечатать

Як раніше писала «Судово-юридична газета», голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова, Максим Бужанський, Вікторія Кінзбурська, Антон Поляков, Сергій Швець та інші депутати від «Слуги народу» подали законопроект 5310, яким пропонується відкласти виконання рішення суду про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів до появи грошей у бюджеті.

Тобто, особа, яка подала позов та виграла судову справу у спорі проти державного органу, органу місцевого самоврядування, повинна буде чекати, доки такі кошти з’являться, і не зможе отримати виконання у строк, встановлений законом.

Через це, вважають деякі експерти, Європейський суд з прав людини, до якого масового звертаються українці з приводу невиконання рішень судів в Україні, може отримати чергову порцію заяв. Нагадаємо, що за практикою ЄСПЛ, зокрема у справі «Шмалько проти України», орган державної влади не має права посилатися на брак коштів, щоб виправдати невиконання судового рішення про виплату боргу. Невиконання рішення державного суду не може бути виправдане і відсутністю бюджетних видатків».

Відтак виникає логічне запитання, чи не збираються взагалі переглянути соціальні гарантії держави – з огляду на можливості державного бюджету.

Ще одним актуальним законопроектом є №5304, яким пропонується збільшити видатки на здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів та установ правосуддя на 600 млн грн. 

Право ТВ поцікавилося думкою депутатів, чи підтримують вони вказані законопроекти. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Право ТВ в соц. сетях